Zımpara Grubu

Tamir ve tadilat işlemleri için işlem yapılan alanlarda daha kusursuz bir yüzey elde edilebilmesi amacı ile zımparalardan faydalanılır. Zımpara denildiğinde ahşap malzemelerin düz bir yüzeye kavuşması ve kusurlarının düzeltilmesi amacı ile kullanılan malzemeler akla gelir. Elektrikli el aletlerinin gelişmesi ile birlikte zımpara işlemi makineler ile yapılmaya başlamıştır. Zımpara makineleri ile bu işlemler çok daha hızlı, etkili ve az emek harcanarak yapılabilir.  Zımpara  ile pürüzsüz yüzeylerin oluşturulması el emeği yerine makine gücüne ile sağlanabiliyor.

Zımpara makineleri, türlerine göre titreşimli, delta, eksantrik ve tank zımpara olarak ayrılır. Titreşimli zımparalar, alt kısmına yerleştirilen zımpara kâğıdının bağlı olduğu alanı titreştirerek yüzeylerin düzeltilmesini sağlar. Titreşim özellikleri makine türüne göre değişim gösterebilir. Delta zımpara makinesi, çok amaçlı zımpara olarak da adlandırılır. 

Dayson

DAYSON firması, 20 yıldan beri Dayson marka PU mastik, MS Polimer mastik, Sürme Poliüretan, Poliürea, bant – yapıştırıcı grubu ile dünyanın en büyük üçüncü zımpara üreticisi olan İsviçre merkezli Bosch Grup bünyesindeki SİA zımparalarının Türkiye mümessilliğini ve dağıtımını sürdürmektedir.

 

  Şirketin Türkiye içinde, İstanbul – Ankara – İzmir – Adana – Bursa gibi şehirlerde ofisleri   bulunmaktadır. Türkiye genelinde distribütörlük ve dağıtım ağı mevcuttur. Ayrıca tüm Rusya ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihracat faaliyeti bulunmaktadır.

Atlas Zımpara

Kurulduğu 1980 yılından itibaren Türkiye’nin lider zımpara üreticisi konumundadır.

  2009 yılına kadar Merter’de bulunan tesislerinde gerçekleştirdiği üretime Gebze’deki 3750m²’lik fabrikasında devam etmektedir. Son teknoloji ile donatılan bu tesisde, en modern ve tam otomatik makinelerle üretim yaparak kalitesinin devamlılığını sağlamaktadır.  Ürün çeşitliliğini genel olarak su zımparaları, rulo zımparalar, moplar, flap diskler, kuru zımparalar, fiber diskler, sünger zımparalar, sonsuz bantlar ve kalibreler oluştururken maskeleme bantları, fleks taşlar ve elmas kesme diskleri ile bu gamı genişletmiştir. Metalden mobilyaya, inşaattan çelik sanayiye kadar birçok sektöre hitap eden Atlas Zımpara, her tür makinede ya da elde kullanılmaya uygun farklı kalite ve boylarda üstün performanslı ürünler sunabilmektedir.Brav Yapı

Sektöre yepyeni bir soluk geldi!

- Ürün Grupları

-