Tiner Grubu

Boya ve badana işlemlerini gerçekleştirilirken işlemlerin daha kolay yapılması için tinerler kullanılır. Tiner kimyasal bir karışım olarak üretilir. Boya çeşitleri kutularından çıkartıldığında yoğun kıvama sahiptir. Bu yoğun kıvam boyanın uygulanmasını zorlaştırır. Boya inceltme özelliğinin yanı sıra tiner çeşitleri boyanın bulaştığı yerlerdeki lekelerin temizlenmesi amacı ile de kullanılır. Tinerler boya çözücü özelliği sayesinde her alanda bulaşan boyayı temizler. Boya işlemleri sonrasında fırçaların temizlenmesinde de en etkili sonucu tinerler verir.

Tinerler ile ilgili seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu yapılacak olan işleme uygun olanı seçmektir. Selülozik ve sentetik tinerler arasında özellik farklı olması sebebi ile uygulayacağınız boya için uygun olanı seçerek almalısınız. Tiner fiyatları, tinerlerin çeşitlerine ve özelliklerine göre değişiklik gösterir.

Tinerler uçucu maddeler olması sebebi mutlaka kapalı kaplarda saklanmalıdır. Kutusu açık olan tinerleri almanız tavsiye edilmez. Tiner ile işinizin bitmesi sonrasında ağzını mutlaka sıkıca kapatmalısınız.

Mobel

1986 yılında boya üreticilerinin hammadde ve solvent ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan MOBEL Kimya San. ve Tic. Ltd. Şti. kaliteli ürün ve hizmet politikası ile sektörün lider firmalarından biri olarak yerini aldı. 2001 yılında Dilovası’ndaki kendi fabrikamıza taşınarak 6.000 m2 açık alan, 5.000 m2 kapalı alanda üretiminizi sürdürmektedir.

Mobel Kimya Selülozik ve Sentetik Tiner satışlarında her zaman kaliteli hammadde ve özel formülleri ile pazardaki liderliğini sürdürüyor. Yıllık 20.000 ton dolum kapasitesi ile bu alanda söz sahibi konumda olan firma, 2003 yılında küçük ambalajlara da önem vererek 200 gramdan 165 Kg’a kadar Sentetik Tiner imalatı ve 0,340 gr’dan 180 Kg’a kadar Selülozik Tiner imalatı gerçekleştirmektedir. Ayrıca Tiner konusunda sektörün önde gelen firmaları adına da fason üretimi yapmaktadır.

Brav Yapı

Sektöre yepyeni bir soluk geldi!

- Ürün Grupları

- Ürün Grupları